Jak zbohatnout na internetu – I. díl

Chcete vědět, jak rychle zbohatnout v online prostředí? Jak vydělávat na internetu miliony bez práce? Tak tohle nečtěte! Ušetřete si svůj drahocenný čas, zavřete okno prohlížeče a běžte dělat to, co vás skutečně živí.

Asi jste se už setkali s nějakým článkem nebo online kampaní na téma „jak rychle zbohatnout“, „jak vydělávat peníze na internetu“ a „jak otevřít úspěšný eshop“. Je to v podstatě velmi snadné! Zaregistrujete si doménu a do jejího názvu dáte klíčové slovo, které vás vystihuje, aby vás vyhledávače snadno našly.

K doméně koupíte webhosting, nainstalujete redakční systém a tvoříte obsah. Samozřejmě obsah zajímavý, atraktivní, čtivý, aby vám na web chodili návštěvníci, četli články a vraceli se. Do webu vložíte reklamu z affiliate programu a budete se těšit, až první návštěvníci začnou klikat na množství blikajících reklam a budou nakupovat zboží a služby, které doporučujete.

Pokud máte opravdu originál nápad o kterém jste přesvědčení, že někomu pomůže, můžete návštěvníkům vašich stránek nabídnout eBook nebo videokurz. Jeden zdarma, možná i dva zdarma, pak je zpoplatníte a už jen vyděláváte svůj první milion.

Blikající reklamy a affiliate programy

Čím zajímavější obsah budete na svých webových stránkách mít, tím víc návštěvníků a čtenářů získáte. Zvýšíte šance, že si blikající reklamy někdo všimne, klikne na ni a objedná si službu, kterou doporučujete, tzv. vytvoří konverzi vašemu affiliate partnerovi a vy dostanete provizi. Úžasně jednoduché. Pojďme do toho a budou z nás brzo milionáři! Nebo ne?

Dejme tomu, že jste se rozhodli stát se milionářem v online prostředí a máte už za sebou nějaký fantastický online kurz, jak to všechno uvést do praxe. Takže už máte svoji doménu a tvoříte obsah webových stránek. Čtenáři se jen pohrnou, protože jste si zaplatili PPC reklamu, zvolili ta správná klíčová slova, na Facebook vkládáte 24 příspěvků denně (všechny originální, krásné, motivující a na každém máte alespoň tisíc „like“).

Najednou máte obrovskou návštěvnost webových stránek! Do měsíce máte z affiliate programů první milion! Jak snadné! A že nemáte o čem psát nebo vás to nebaví? Nevadí, ukradneme si texty jinde, to nikdo nepozná a navíc ušetříme svůj čas, když už to před námi vymyslel někdo jiný!

Chce to vlastní a originální nápad

Končím s veškerou ironií a sarkasmem, které byly v předchozím textu a podíváme se trochu do světa reality. Myslím skutečnou realitu, nejen tu virtuální.

K tomu, abyste dokázali vydělávat miliony, miliardy a biliony v jakékoliv měně, potřebujete především vlastní nápady a vlastní kvalitní zboží či služby. Pokud chcete vydělávat miliony a zbohatnout výhradně v prostředí internetu, tak potřebujete navíc online fungující mozek. Není možné, abyste vydělávali miliony v online prostředí a přitom nevěděli, co je to Facebook, konverze nebo „klíčové slovo“. Jinak si na to musíte někoho najmout.

A tady je trošku úskalí – nápad musí být váš vlastní. Poradci a konzultanti vám pomohou nápad zrealizovat, upozorní na možná úskalí a rizika, ale prvotní myšlenka i zodpovědnost za konečné rozhodnutí je na podnikateli samotném. A pokud někdo očekává, že se dá na internetu zdarma najít podrobný a kvalitní manuál „jak zbohatnout na internetu“, asi pro něj ještě nedozrál ten správný čas.

Myslíte si, že kdyby Mark Zuckerberg dostal další nápad, že ho poradí svému klientovi? A zdarma? Ne, zrealizuje ho sám, tak jak to udělal coby student s Facebookem. Myslíte si, že pokud by Jeff Bezos vymyslel něco lepšího než Amazon, poradí někomu, ať nápad zrealizuje? Ne, zrealizoval by ho sám. A tak můžeme pokračovat.

V samotném prostředí internetu dokážete zbohatnout jen a pouze tehdy, když máte svůj vlastní nápad, kterému věříte a jdete ho zkusit na vlastní pěst. Buď to vyjde nebo ne, tak jako s každým nápadem. A platí zde stejné pravidlo, jako v reálném životě: když to nezkusíte, tak to nezjistíte.

Chcete-li vydělávat peníze na čemkoliv, musíte nabídnout něco za to. Nabídnout produkt, zážitek nebo službu, která bude pro zákazníka užitečná a v ceně, kterou je ochotný zaplatit. O tom je obchod v reálném i virtuálním světě. O uspokojení potřeb.

Pokračování…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *